Svee o A.C.Milanu

NaDam Se Da Che Te I Vi PoStATi ROSONERI...

12.05.2008.

NAPOLI 3:1 AC MIALN :(

Milan nije dugo izdržao niz dobrih rezultata. U možda i najvažnijoj utakmici za plasman u Ligu prvaka Rossoneri su poraženi od Napolija rezultatom 3:1, potpuno zasluženo uz prilično lošu igru svih aktera Milana. Dario Šimić je susret proveo na klupi Milana. Crveno - crne je ovaj kiks gurnuo na peto mjesto na ljestvici i kolo prije kraja izabranici Carla Ancelottija za Fiorentinom zaostaju (velika) dva boda i sve je izglednije da im je Liga prvaka sve dalje i dalje.

Rossoneri su loše ušli u utakmicu i domaćini su već u prvih 20 minuta imali nekoliko izglednih prilika za vodstvo, a najveću je propustio Lavezzi u 10. minuti kada je njegov udarac Nesta u posljednji trenutak izbacio u korner. Loša igra i "nevidljivost" na terenu Milanu se obila o glavu u 36. minuti susreta. Gattuso je na sredini terena izgubio dvoboj s Hamsikom koji je prošao i Kaladzea i preciznim udarcem matirao Kalca za vodstvo Napolija od 1:0.

U nastavku su se probudili i domaćini, Kaka je u 52. minuti propustio veliku priliku za izjednačenje pogodivši gredu gola domaćina. Nogometaši Napolija su unatoč vodstvu nastavili opsjedati prostor Milana, a u 68. minuti su udvostručili vodstvo. Nesta je napravio prekršaj nad Lavezzijem u prostoru gostiju, a sudac je pokazao na bijelu točku. Domizzi je preciznim udarcem svladao Kalca i Napoliju donio prednost od 2:0. Minutu prije kraja Garics je svojim pogotkom povećao vodstvo domaćina na 3:0, a nedugo nakon toga je Seedorf počasnim pogotkom za Milan postavio konačan rezultat na 3:1 za Napoli.