Svee o A.C.Milanu

NaDam Se Da Che Te I Vi PoStATi ROSONERI...

04.05.2008.

MILAN - INTER 2:1

Milan je u veličanstvenom izdanju gradskog derbija nadvisio Inter 2-1 golovima Inzaghija i Kake', dok je za Inter smanjio Julio Cruz. U sjajnom ozračju ispunjenog San Sira Milan je zasluženo slavio, a dodatno veselje donio je podatak da je izravni konkurent za četvrto mjesto Fiorentina izgubila od Cagliarija istim rezultatom.

Milan je utakmicu počeo bolje. Rossoneri su se bolje kretali na terenu i često stvarali igrača viška pa je tako Favalli u jednoj od akcija ozlijeđen nakon grubog starta Rivasa. Nakon toga zicer za Milan: Kaka je izvrsno podvalio loptu za Inzaghija koji se našao oči u oči sa Cesarom. Udarac Milanova napadača vratar Intera odbio je u korner. Nova prilika za Inzaghija stigla je pred kraj poluremena kada su ga nakon opasnog centaršuta Bonere u peterac Intera, cetrimetri dijelili da glavom zakuca loptu u mrežu.

Favalli je u 42. minuti morao izaći jer je sredinom poluvremena na njegov gležanj Chivu grubo startao. Jankulovksi je novi igrač u momčadi Milana. Lijepa akcija Milana, lopta je došla na desnu stranu do Kake koji dodaje na Inzaghija u peterac. Napadač Milana na nisku loptu išao je glavom, Cesar nije stigao na loptu koja je dugo putovala ali na kraju ipak prošla pokraj vratnice Intera.

Drugo poluvrijeme počinje prilikom Ambrosinija. Veznjak Milana se ubacio u peterac, loptu nije zakačio glavom nego leđima ali nije bio precizan. Nakon dvije vrlo dobre prilike, napadač Milana je konačno uspio zabiti. Kaka je probio desnu stranu, centrirao za Inzahgija koji je bio u petercu i nije mu bio problem glavom matirati Cesara. Od 51. minute Milan vodi. Šokiranom Interu Milan je uvalio još jedan pogodak. Ambrosini je ukaro loptu zadnjoj liniji Intera, došla je do Kake koji je mirno matirao Cesara. Milan je gradskom rivalu u pet minuta zabio dva gola.

Dobra prilika za Inter u 74. minuti. Ambrosini je srušio Cruza na dvadesetak metara od gola Kalca i zaradio žuti karton. Iz slobodnog udarca zabija Cruz. Gađao je stranu Kalca koji je otišao drugu vratnicu i nakon toga pokazivao suigračima da nije vidio loptu. Cruz je lijepo pogodio i smanjio vodstvo Milana. Inter je stisnuo Milan i žele zabiti. To otvara dosta prostora u obrani Intera za kontre crveno-crnih.

U sučevoj nadoknadi Jankulovski ruši Vieru zarađuje žuti karton. No važnije od toga je da je to na vrlo dobroj poziciji za ugroziti Kalca, 20-ak metara od njegova gola. To je bila posljednja akcija na utakmici jer je sudački dodatak istekao. Iz slobodnog udarca nije bilo opasnosti, Chivu je to loše izveo i Milan je mogao početi slaviti.