Svee o A.C.Milanu

NaDam Se Da Che Te I Vi PoStATi ROSONERI...

30.12.2007.

Nesh novo

Čini se kako su čelni ljudi Milana konačno izgubili strpljenje sa lošim izvedbama svog vratara Dide, te italijanski mediji kao njegovu moguću zamjenu navode meksičkog vratara Guillerma Ochou.

20-godišnja zvijezda Club Americe se smatra jednim od najtalentiranijih mladih vratara na svijetu, što je očito i iz odštetnog zahtjeva njegovog kluba, koji iznosi oko deset milijuna eura.

Ipak, Ochoa je samo jedno od vratarskih imena koja se dovode u vezu sa Milanom, dok se u isto vrijeme spominju i Artur Boruc, Juan Carlos Carrizo, Oscar Ustari i Sebastian Frey.

Španjolska Marca objavila je kako je navodno skaut Milana pristupio Ronaldinhu u Porto Alegreu u Brazilu te ga je pokušao pridobiti za prelazak u Italiju. Na Novu Godinu počinje prijelazni rok, a Milan navodno ne želi više čekati.

Ronaldinho očito više nije u Rijakaardovim planovima, a već ranije Milan je izrazio želju za dovođenjem talijanskog veterana iz redova Barcelone, Zambrotte.
Vrijednost Ronaldinha procijenjena prije dvije godine bila je oko 100 milijuna eura, dok je današnja vrijednost znatno manja, oko 35 milijuna eura.

S druge strane, na zahtjev čitatelja, ekspertni tim Goal.coma izabrao je najgoru jedanaestoricu Serie A u dosadašnjem dijelu sezone, a u njoj su čak tri Milanova igrača.

Najlošiji igrači dosadašnjeg dijela sezone prema izboru Goal.coma, zaigrali bi u formaciji 4-3-3, a postava glasi: Dida - Oddo, Mexes, Zauri - Sergio Almiron, Tiago Mendes, Janković, Morfeo - Ronaldo, Di Vaio i Adriano.

Na listi je najviše igrača Milana (3), a slijedi Juventus sa dva igrača, dok Roma, Lazio, Inter, Palermo, Parma i Genoa imaju po jednog igrača na popisu.

Agent mladog napadača Lyona Karima Benzeme izjavio je da bi njegov igrač bio idealan za ekipu Milana. 20-godišnji napadač jedan je od najperspektivnijih napadača svijeta.

Sa Rossonerima se povezuje veliki broj imena, ali Benzemin agent Claudio Pasqualin smatra da bi Francuz bio idealno rješenje: "Teško je naći pravo pojačanje za ekipu kojoj pojačanja ne trebaju, ali Karim bi povećao napadački potencijal bilo koje ekipe na svijetu."

Milan će već od siječnja moći računati na još jednog 'igrača budućnosti', Brazilca Alexandra Pata, ali je nedavno drugi čovjek Rossonera Adriano Galliani izjavio da u siječnju neće biti kupovine. Međutim, problemi sa Ronaldom mogli bi natjerati aktualne prvake Europe i svijeta da se bore za Benzemin potpis zajedno sa Arsenalom, Juventusom i Real Madridom.

Predsjednik Palerma Maurizio Zamparini otkrio je kako je dopredsjednik Milana Adriano Galliani odbio kupiti Tonija dok je još igrao za Palermo rekavši da nije dovoljno dobar. S predsjednikom Palerma talijanski su novinari razgovarali zbog nagađanja oko eventualnih transfera Amaurija i Barzaglija.

Za Amaurija je navodno zainteresiran Milan. "Neću prodati Amaurija, ni sada ni u siječnju. Ipak, čak i da ga odlučim prodati, nikad ga ne bih dao Gallianiju i Milanu. Prije nego sam ga prodao u Fiorentinu 2005., nudio sam Lucu Tonija Gallianiju. Molio sam ga da uzme Tonija, na što je Galliani rekao kako nije dovoljno dobar da zaigra za Milan i obuče njihov dres" - izjavio je Zamparini.

Prema pisanju talijanskoga sportskog dnevnika La Gazzette dello Sport, Carlo Ancelotti sasvim je izgubio živce s brazilskim vratarom Didom. 34-godišnji Dida je bio velikim dijelom odgovoran za oba gola koje je Milan dobio u prošlotjednom derbiju od Intera i izgubio 2:1.

Zbog toga su Brazilca lagano počeli usmjeravati iz kluba. Gazzettini informatori tvrde da bi, baš kao i Ronaldo, mogao završiti u brazilskoj ligi. S druge strane, njegovu će zamjenu “rossoneri” tražiti na dvije adrese: u Celticu (Artur Boruc) i Fiorentini (Sebastien Frey). Francuz je, tvrdi isti izvor, prvi izbor, Poljak drugi.

Frey ima ugovor s Fiorentinom do 2010. godine. Ipak, iz kluba bio mogao otići idućeg ljeta ukoliko se pozove na famozni članak 17 Fifina Pravilnika o transferima. Po njemu igrač s navršenih 28 godina ima pravo napustiti klub za koji je ugovorno vezan dvije godine prije isteka ugovora uz odgovarajuće obeštećenje.
Milanov vezni nogometaš Kaka je priznao kako je europski i svjetski prvak izgubio šanse boriti se za naslov prvaka Italije, nakon poraza u nedjeljnom milanskom derbiju.

Milan se trenutno nalazi na 12. poziciji na ljestvici i ove sezone još uvijek nisu uspjeli ubilježiti pobjedu na svom terenu, no imaju i tri utakmice manje od većine ostalih klubova, tako da bi u slučaju sve tri pobjede mogli doći na šestu poziciju.

"Borba za titulu je za nas postala prilično težak posao, ali Milan se uvijek bori za ostvarenje tog cilja. Razlika u bodovima je prevelika. Nadamo se da ćemo barem zauzeti poziciju koja vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone." rekao je Kaka.

Prva utakmica Milana nakon zimske stanke je na rasporedu 13. siječnja, kada na svom terenu dočekuju Napoli, a u tom bi susretu svoj debi mogao ubilježiti i mladi Kakin sunarodnjak Alexandre Pato.

Kleber Leite, dopredsjednik brazilskoga nogometnog kluba Flamenga, izjavio je kako klub iz Rija ima Milanov blagoslov za pregovore s brazilskim napadačem. Flamengo, pet puta brazilski prvak i trećeplasirana momčad posljednjeg prvenstva, želi 31-godišnjeg Brazilca za Copa Libertadores. Kao i u slučaju povratka Juana Romana Riquelmea u Boca Juniorse, najveći je zagovaratelj transfera sam nogometaš.

Ugovor s Milanom istječe mu na kraju tekuće sezone, sam smatra da je nepotreban Milanu obzirom na talent Alexandrea Pata, te je pristao na dvostruko manju plaću nego što trenutačno ima u Milanu, gdje godišnje zarađuje oko 250.000$. "Flamengo ima Milanovo dopuštenje za pregovore s Ronaldom. Načelni Ronaldov pristanak za dolazak imamo. Rekao nam je da se želi vratiti doma. Interes je uzajaman, a posrednik je na početku bio liječnik Jose Luiz Runco, šef medicinske službe našeg kluba i brazilske reprezentacije", izjavio je Kleber Leite.

"Već smo obavili s njim i prvi kontakt. Nismo razgovarali o novcu, kao niti o odšteti koja bi pripala Milanu, budući da Ronaldov ugovor u tom klubu istječe tek u lipnju sljedeće godine. Međutim, izmjenili smo neka razmišljanja. Imam osjećaj da bi Ronaldo vrlo rado promijenio sredinu, da želi usmjeriti svoj život u drugom pravcu. Držim da je interes za ovaj transfer obostran!", dodao je Leite i tako naznačio kako će se Ronaldo u Brazil možda vratiti već u siječnju.

Pregovore je potvrdio i Ronaldov agent Fabiano Farah: "Znamo da interes Flamenga postoji, no sve ovisi o Milanu. Ugovor mom klijentu istječe u lipnju 2008. godine i najprije moramo saznati namjere milanskog kluba".

Prema pisanju talijanskih medija, čelnici Milana pripremaju ponudu za Bayernovog obrambenog nogometaša Lucio, koji bi mogao na kraju sezone napustiti redove bavarskog kluba, budući da je u više navrata izjavio kako sve teže podnosi duge i hladne njemačke zime.

Iako se očekuje da Juventus i Roma obnove svoj interes, koji su pokazivali 2004. godine, prije njegovog prelaska u Bayern, smatra se kako je Milan trenutno u najboljoj poziciji za njegov potpis. Milanu će sasvim sigurno trebati pojačanje u obrani za sljedeću sezonu, budući da Paolo Maldini završava karijeru na ljeto.

Lucia bi sasvim sigurno raširenih ruku na San Siru dočekao veliki broj sunarodnjaka koji su već u klubu, no posljednju će riječ ipak imati Bayern, koji sa Luciom ima ugovor do lipnja 2010. godine i koji ga sasvim sigurno neće lako pustiti.

Bilo je uzbudljivo u milanskom il classicu, gradskom derbiju između Intera i Milana. Prvi su poveli izabranici Carla Ancelottija da bi crno - plavi na kraju preokretom došli do pobjede.

Iako se često zna dogoditi da najveći derbiji završe bez pobjednika, tako nije bilo u gradskom il classicu između Intera i Milana. Vodeći u prvenstvu dočekali su novopečene svjetske klupske prvake koji su im zadali dosta muke u 90 minuta igre. Ipak, Inter je uspio nadoknaditi zaostatak od jednog pogotka i preokretom doći do deste uzastopne pobjede u prvenstvu.

Prva veća prilika za pogodak pripala je Interu u četvrtoj minuti susreta. Maicon se dobro oslobodio na desnoj strani obrane Milana i ubacio idealnu loptu za Ibrahimovića, koji je volejem gađao preko gola. Pet minuta kasnije uzvratili su "gosti", nakon odličnog solo prodora prema vratima Julia Cesara, Kaka je pogodio vanjsku stranu mreže Intera.
U 16. minuti Cordoba je napravio prekršaj nad Inzaghijem, dosuđen je slobodan udarac za crveno - crne, a Pirlo je prebacio cijeli živi zid i zatresao mrežu Julia Cesara za vodstvo Milana od 1:0. Minutu nakon toga uzvratio je i Inter, udarac Cruza obranio je Dida, a potom je Jimenez pogodio gredu.

Nešto veći pritisak vodeće momčadi prvenstva na obranu Milana urodio je plodom u 36. minuti. Ibrahimović je, okružen trojicom rossonera, dobro dodao za Cambiassa, koji je idealno uposlio Cruza, a Argentinac je s lakoćom svladao Didu za izjednačenje.

U nastavku su bolje krenuli igrači Milana. U 49. minuti Maldini je dodao za Gilardina koji je glavom pogodio pokraj gola. Osam minuta kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani, udarac Cambiassa završio je iznad vratnice. U 63. minuti dogodila se pogreška u obrani gostiju, Maldini je predao loptu Cambiassu koji je uputio oštar udarac prema vratima Milana. Dida je nespretno reagirao, a lopta se našla u mreži za vodstvo Intera od 2:1.

Posljednjih deset minuta susreta donijelo je pritisak crveno - crnih koji su tražili novo izjednačenje. U 81. minuti odličan udarac Kake obranio je Julio Cesar, a dvije minute nakon toga pokušaj Neste raščistio je Materazzi. Tako je 267. gradski derbi završio u korist vodeće momčadi prvenstva, a Milan i dalje nema pobjedu na domaćem terenu, iako je u teoriji danas bio gost na San Siriu.